Wydarzenia

otwarcie wystawy  Erny Rosenstein i Aubrey Williamsa

02.11.2022 otwarcie wystawy Erny Rosenstein i Aubrey Williamsa

28 października została otwarta wystawa prac mojej matki Erny Rosenstein i Aubrey Williamsa, w Muzeum Sztuki Łodzi. Z powodu problemów ze zdrowiem nie byłem w stanie tam pojechać. W kuratorskim oprowadzaniu wzięła udział Aleksandra Ściegiennna z Fundacji Galerii Foksa, która przesłała kilka zdjęć....

Więcej
muzeum sztuki w Łodzi, wystawa

22.10.2022 muzeum sztuki w Łodzi, wystawa

"Ziemia otworzy usta" to dialog malarstwa Erny Rosenstein i Aubrey Williamsa. Otwarcie wystawy 28 października w Muzeum Sztuki w Łodzi.

Więcej o wystawie na  stronie internetowej Muzeum 

Więcej
otwarcie wystawy prac w galerii w Zurychu

02.09.2022 otwarcie wystawy prac w galerii w Zurychu

Dziś została otwarta wystawa prac Erny Rosenstein w galerii Hauser & Wirth w Zurychu.

Jest to pierwsza europejska ( poza Polską ) prezentacja jej twórczości

Więcej
Antysemicki atak i brak reakcji twittera

23.08.2022 Antysemicki atak i brak reakcji twittera

Obraz Erny Rosenstein, przedstawiający umierającego Artura Sandauera, stał się okazją do lżenia Żydów.  Publikacja na twitterze ma treść:
"...Kwintesencja"chorego"żydostwa,kwintesencja ZŁA i choroby żydowskiej destrukcji..bolszewizm-komunizm żydowski i żydowskie zbrodnie.... ...,żydowski surrealizm śmierci..dekadencji i zgnilizny moralnej i antyczłowieczej..." itd
Na zgłoszenie tego, administratorzy twittera odpisali, że nie podejmą działań bo publikacja nie narusza ich standardów. HAŃBA !

Więcej
wystawa  w Zurychu

03.08.2022 wystawa w Zurychu

Hauser&Wirtyh zapowiada  otwarcie  wystawy prac Erny Rosenstein,

w galerii w Zurychu

Więcej
Warszawska premiera książki „Poławiacz cieni”

13.05.2022 Warszawska premiera książki „Poławiacz cieni”

Wydawnictwo Wolno, Fundacja Galerii Foksal oraz Mazowiecki Instytut Kultury – serdecznie zapraszają na warszawską premierę książki Erny Rosenstein „Poławiacz cieni". Spotkanie odbedzie się w Czytelni Słów i Dźwięków „Elektra", ul. Elektoralna 12, w Warszawa. Rozpoczyna się o godz.18 dn. 24 maja 2022 r.  Połączone bądzie z dyskusją o twórczości artystki. 

Więcej
Czytanie bajek Erny Rosenstein, dla dzieci z Ukrainy

23.04.2022 Czytanie bajek Erny Rosenstein, dla dzieci z Ukrainy

Dla dzieci z Ukrainy, Fundacja Galerii Foksal, zorganizowała czytanie bajek Erny Rosenstein z obecnie wydanego tomiku: Poławiacz Cieni. Bajki przetłumaczono na ukraiński. 

Później w siedzibie Fundacji, odbywały się warsztaty plastyczne.

Więcej
Poławiacz Cieni, zbiór bajek Erny Rosenstein

08.04.2022 Poławiacz Cieni, zbiór bajek Erny Rosenstein

Długo zapowiadany tomik Poławiacz Cieni, zbiór bajek Erny Rosenstein już w księgarniach. W znacznej czesci, bajki byly pisane dla mnie, gdy bylem dzieckiem lub wcześniej, gdy miałem się narodzić.

- Adam Sandauer

Więcej
Poławiacz cieni Erna Rosenstein

15.03.2022 Poławiacz cieni Erna Rosenstein

Wystawa ilustracji autorstwa Erny Rosenstein,  Fundacja Galerii Foksal 26.03  - 07.05. 2022 r. W najbliższych dniach ukaże się zbiór bajek Erny Rosenstein. Tomik "Poławiacz Cieni " powstał we współpracy Fundacji Galerii Foksal z Wydawnictwem Wolno. Mimo iż Erna Rosenstein ilustrowała własne teksty – większość prac przepadła w wydawnictwach, do których je wysyłała.  W efekcie, do  znacznej części bajek, brak oryginalnych ilustracji. Wydawca zdecydował się na zamieszczenie w książce, współczesych grafik. Wystawa uzupełnia ten brak, pokazując oryginalne prace, które się zachowały, oraz ilustracje Erny Rosenstein tekstów innych autorów.  

Więcej
Półprawdy - Newsweek o Ernie Rosenstein

18.01.2022 Półprawdy - Newsweek o Ernie Rosenstein

O Ernie Rosenstein artykuł Aleksandra Hudzika w Newsweeku. Zaczyna się od słów: " Przez lata sądzono, że maluje sny. Aż przyznała, że to głowy jej rodziców, poderżnięte przez polskiego szmalcownika " i dalej " Prawda o losach Erny Rosenstein przez lata była tajemnicą...." 

Wbrew tym twierdzeniom, losy rodziny Rosensteinów nie były tajemnicą, a matka nie ukrywała że jej rodziców, zamordował szmalcownik. Nie uznawała natomiast, wkładanej w jej usta, narodowej retoryki, typu "polski szmalcownik".  Autor, wprowadza ją wybiórczo, tylko dla Polaków - szmalcowników. Pomija już narodowość tych, którzy ratowali Erne Rosenstein i zostali uznani za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Więcej
Błędna informacja i brak sprostowania

06.01.2022 Błędna informacja i brak sprostowania

Publicysta Rzeczpospolitej myli się twierdząc iż dopiero, na wystawie w N Yorku, prace własność spadkobierców Erny Rosenstein, zostały publicznie pokazane. Ponieważ ktoś mógłby odnieść takie wrażenie, zapewniam: Prac matki nie ukrywam, ani nie ukrywałem. Były wcześniej wielokrotnie wystawiane... Przesłane przeze mnie sprostowanie - komentarz do publikacji, nie zostało zamieszczone. 

 

Więcej
Erna Rosenstein w galerii Hauser & Wirth

30.09.2021 Erna Rosenstein w galerii Hauser & Wirth

Od 30 września do 22 grudnia 2021 r. w galerii Hauser & Wirth w N. Yorku, trwała wystawy prac mojej matki, Erny Rosenstein 

Więcej
© Wszelkie prawa zastrzeżone